Pôsobenie členov tímu vo freevision zahŕňa hlavne pracovné nasadenie v rámci vývoja nových softvérových riešení na mieru a tvorbe aplikácií. Každý úspešný projekt však vyžaduje okrem iného aj dobre oddýchnutú myseľ, preto si doprajeme párkrát za rok príjemné sprestrenia vo forme teambuildingov rôzneho druhu. Ako kolegovia si samozrejme užívame spoločné aktivity, pri ktorých máme možnosť spoznať sa aj mimo pracovného prostredia. Veď posilnenie tímového ducha je nakoniec hlavnou úlohou teambuildingov.

Adrenalín alebo oddychovka?

Vybrať spoločnú aktivitu a dohodnúť sa na spoločnom termíne, ktorý vyhovuje každému je zároveň trochu výzva. Má to byť niečo intelektuálne, fyzické alebo celkovo skôr oddychové? Väčšinou sa pomocou online nájstroja Doodle alebo jednoduchým hlasovaním v Slack-u dokážeme skoordinovať a naplánovať všetko, čo je potrebné.

Radi skúšame rôzne veci, pri ktorých sa môžeme niečo nové naučiť aj sami o sebe. Počas leta roku 2017 sme sa nechali zlákať na dobrodružný splav Malého Dunaja na kanoe. Išlo o celodennú aktivitu a dovolím si povedať že naozaj nás preverila po fyzickej a aj po psychickej stránke, keďže niektorí kolegovia sa ukázali ako výnimočne súperiví 🙂 Objednali sme si krásne počasie a naplno sme si užili atmosféru lužných lesov.

Taktiež sme sa rozhodli absolvovať firemnú akciu v priestoroch, ktoré sú primárne určené na adrenalínové teambuildingy. V TeamUp nám pripravili netradičnú zábavu vo forme 20 miestností, v ktorých sme v tímoch museli riešiť úlohy na základe precvičenia logiky, komunikácie aj fyzickej sily. Vo videu je posledná úloha, ktorú sme mali splniť:

Čo robíme v prípadoch ak jednoducho nie je čas či sila pripravovať väčší teambuilding? Okrem klasických aktivít, akými sú bowling, laser wars či únikové hry, tiež chodievame do kina na marvelovky, hráme spoločenské hry alebo si z času na čas ideme zaliezť na lezeckú stenu.

Ku koncu roka sme poňali teambuilding vo vianočnom duchu a zorganizovali si tajného Ježiška. Podmienkou bolo, aby boli darčeky v rámci rozptýlenia čo najabsurdnejšie no aby zároveň najlepšie vystihovali obdarovaného. Snaha zistiť viac o každom z nás sa väčšinou oplatila a som si istá, že všetci sa radi zúčastnia tohoto konceptu aj v ďalšom vianočnom období.

Do nového roka sme vykročili zrekreovaní a pripravení prijímať ďalšie výzvy možno aj v podobe Vášho nápadu na softvér, webové, či mobilné aplikácie.